Życiówka Byśkiniewicza na Karkonoskim!

Rajd Karkonoski

Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski zaprezentowali się z bardzo dobrej strony podczas 29. Rajdu Karkonoskiego, 3. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga TVN Turbo startująca Peugeotem 208 R2 zajęła 2. miejsce w klasie 6 i 3. wśród wszystkich aut przednionapędowych. Byśki i Wiślak po raz pierwszy w karierze wygrali też dzień w 2WD, zdobywając punkty za 7. miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP. To życiowy wynik tego duetu, który objął prowadzenie w punktacji sezonu w swojej klasie.

Łukasz Byśkiniewicz: Nie będę ukrywał mojej radości, ale też tego, że był to mój najszybciej przejechany rajd. Wygranie dnia w bardzo mocnej stawce aut przednionapędowych oraz wbicie się w TOP 10 klasyfikacji generalnej RSMP to coś o czym jeszcze niedawno mogłem tylko pomarzyć. 7 miejsce generalki w drugim dniu rajdu to mój życiowy wynik! Nie jestem zawodowym kierowcą, do auta rajdowego wsiadam tylko podczas zawodów a jestem w stanie nawiązywać walkę z zawodnikami od lat ścigającymi się na oesach. Trasy w Karkonoszach piekielnie trudne i szybkie. Walka w klasie niesamowicie zacięta. Wszyscy jechali bardzo szybko i myślę, że emocji dostarczyliśmy nie tylko sobie, ale i wszystkim kibicom. Szkoda, że na prologu popełniłem błąd na nawrocie i uciekło parę cennych sekund. Później musieliśmy też stanąć na odcinku ponieważ załoga jadąca przed nami zablokowała drogę. Ale i tak rajd bardzo udany. Po rajdzie Karkonoskim objęliśmy prowadzenie w punktacji sezonu w klasie 6. Nasze starty wspierane są przez firmy: Novol i Saint Gobain Sekurit. Dziękuję również za wsparcie kanałom grupy TVN.

Maciej Wisławski: Rajd rzeczywiście szybko przejechany. Jestem pod wrażeniem tempa jazdy czołowych załóg w naszej klasie, do których my też się zaliczamy. Ciesze się, że pomimo bardzo trudnych odcinków i olbrzymich prędkości przejechaliśmy rajd praktycznie bezbłędnie- nie licząc oczywiście tego jednego cofania na prologu, na którym uciekło jak się później okazało cennych sekund.