Zawada wraca na trasy mistrzostw Polski

002

Po dwóch latach przerwy Aleks Zawada wraca na trasy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Uczestnik Rajdowych Mistrzostw Europy zaprezentuje debiutującego na krajowych odcinkach Opla Adama R2, a po jego prawej stronie usiądzie reprezentant Rumunii – Sergiu Itu. Załoga używa także podczas samego zapoznania i rajdu nowego sprzętu Race Navigator. Rajd Wisły zapowiada się zatem niezwykle ciekawie!

Zawada dobrze wspomina te zawody. Wygrywał tutaj w roku 2010, gdy Istebiański Rajd Wisły stanowił rundę Rajdowego Pucharu Polski. Czeka go teraz sporo nowości – po pierwsze, w porównaniu do ERC, w których startuje na co dzień, odcinki są iście „sprinterskie”. Rajd ma długość 126 kilometrów, co stanowi tylko blisko połowę długości rundy mistrzostw Europy. Po drugie, w zastępstwie za Cathy Derousseaux, po prawej stronie usiądzie startujący także w cyklu ERC – Sergiu Itu.

– Bardzo cieszę się z możliwości startu w Polsce, za co dziękuję moim partnerom – mówi Aleks Zawada. – Cathy bierze udział w ten weekend w Rajdzie Libanu, dlatego na prawym fotelu usiądzie Sergiu Itu. To doświadczony zawodnik, który jeździł m.in. z włoskim kierowcą Simone Tempestini, a ostatni sezon z naszym konkurentem, Florinem Tincescu. Jednak jak widać w rajdach rzadko dochodzi do prawdziwej konkurencji, poza odcinkami znamy się i przyjaźnimy – co pozwala na wspólny start w innym cyklu.

– Rajd faktycznie jest sporo krótszy od tych, do których przyzwyczaiły mnie mistrzostwa Europy. Oznacza to, że trzeba cisnąć od samego początku, co postaram się uczynić. Konkurenci z polskiej „ośki” co rajd kończą w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, co oznacza, że tempo jest bardzo wysokie. Będzie to dla mnie spore wyzwanie, któremu chcę sprostać!

– Zapraszam wszystkich do śledzenia naszych zmagań. Aby być na bieżąco z naszymi startami zachęcam do polubienia mojego fan page w serwisie Facebook dodaje Aleks Zawada.

Partnerami zespołu MSZ Racing są: Wydawnictwo Media Service Zawada, Modesto Polska oraz firma Abaprim – fabryka reklamy. Wsparcie techniczne i logistyczne zapewnia Opel Motorsport.