Podium Zawady i Derousseaux w ostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów!

EG2A7064

Czeski Rajd Barum stanowił szóstą i jednoczeście ostatnią rundę Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów 2015. Trudne, asfaltowe odcinki specjalne znane są ze zróżnicowanej nawierzchni, wielkiej ilości podbić i nieprzewidywalnej przyczepności. W takich warunkach bardzo dobrze poradzili sobie Aleks Zawada i Cathy Derousseaux – załoga MSZ Racing po raz drugi z rzędu stanęła na podium zawodów!

Aleks i Cathy zakończyli w dobrym stylu sezon Junior European Rally Championship. Zajmując trzecie miejsce awansowali na szóste miejsce w sezonie.

– Na ten sukces zapracował cały nasz zespół, MSZ Racing, a także wspierający nas Opel Motorsport oraz partnerzy, wydawnictwo Media Service Zawada, Modesto Polska i Abaprim – mówi Aleks Zawada. – Choć na początku sezonu zakładaliśmy ukończyć go na wyższej pozycji, trzeba dostrzegać jego pozytywne strony i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Zadebiutowaliśmy w świetnym samochodzie, jakim jest Opel Adam R2. Pozwolił nam na wygranie pierwszego w karierze rajdu w mistrzostwach (Ypres) oraz dał możliwość naprawdę wielkiej nauki.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie stanąłem na podium w Zlinie. Rajd nie należał do łatwych, powiem nawet więcej – był bardzo ciężki. Nam również przytrafiały się problemy, ale zacisnęliśmy zęby i dzięki temu możemy cieszyć się z trzeciego miejsca.

– Planujemy występ w zbliżającym się Rajdzie Wisły, który będzie naszym powrotem po dwóch latach do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i już w przyszły weekend zaprezentujemy polskim fanom Opla Adama R2. W tym miejscu dziękuję również za doping – wydaje mi się, że polskich kibiców na „Barumce” było więcej niż lokalnych!

Partnerami zespołu MSZ Racing są: Wydawnictwo Media Service Zawada, Modesto Polska oraz firma Abaprim – fabryka reklamy. Wsparcie techniczne i logistyczne zapewnia Opel Motorsport. Więcej informacji znajdziesz na www.mszracing.pl oraz www.fb.com/mszracing. Zapraszamy!