Opel Motorsport pokazał tempo Adama R2

001

Za nami pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów. Rajd Lipawy okazał się niezwykle wymagającym sprawdzianem dla zawodników startujących w tym cyklu, przede wszystkim dlatego, że na odcinkach panowała bardzo zmienna pogoda. Można było spotkać śnieg, szuter, błoto, deszcz czy mgłę, co powodowało, że łotewski rajd był jednym z najtrudniejszych w karierze dla wielu z nich. Aleks Zawada i Cathy Derousseaux wygrali jeden odcinek specjalny, w kwalifikacjach zajmując drugą pozycję. Niestety polsko-francuski duet nie dotarł do mety, o czym opowiedział Aleks Zawada.

– To był naprawdę bardzo, bardzo trudny rajd. Zmienna nawierzchnia, zróżnicowana przyczepność i wysokie (jak na zimowe zawody) temperatury, które roztopiły śnieg. Walczyliśmy po raz pierwszy naszym Oplem Adamem i mimo niewielkiej ilości kilometrów, które zrobiłem w nim do tej pory, miałem dużo radości z jazdy. Samochód spisywał się naprawdę świetnie, co pokazaliśmy wygrywając szósty odcinek specjalny. Niestety nie dane było nam stanąć na mecie rajdu – wypadliśmy z trasy na jednym z zakrętów, i choć udało się powrócić na trasę, uszkodziła się chłodnica i musieliśmy zrezygnować z dalszej jazdy, aby nie uszkodzić silnika. Jest to dosyć przytłaczające, jednak myślami jesteśmy już w Irlandii, gdzie rozegrana zostanie asfaltowa runda, czyli bardziej znana mi nawierzchnia, na której postaramy się powalczyć o zwycięstwo. Łatwo zauważyć, że nasz nowy samochód jest w stanie wygrywać nie tylko odcinki ale i rajdy, co udowodnił nasz kolega z zespołu Opel Motorsport, Emil Bergkvist. Gratuluję jemu oraz całemu zespołowi, postaram się powtórzyć jego sukces w najbliższej rundzie.

– Dziękuję za doping i wsparcie, a także za pomoc w powrocie na trasę. Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na moim fan page, www.facebook.com/alekszawadaofficial. Dziękuję również partnerom, którzy wspierają nasze starty w ERC: Media Service Zawada, firmie Abaprim oraz Opel Motorsport, który zapewnia nam wsparcie techniczne i logistyczne.

Partnerami zespołu MSZ Racing są: Wydawnictwo Media Service Zawada oraz firma Abaprim – fabryka reklamy.

003