GEKO Ypres Rally: czas na belgijskie ściganie!

0017

Stawka Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów przenosi się z Azorów na zachód Europy. Piętnaście załóg weźmie udział w belgijskim Rajdzie Ypres, a wśród nich nie zabraknie Aleksa Zawady, którego tym razem poprowadzi doświadczony i utytułowany pilot Xavier Panseri.

Aleks Zawada: Na kilka dni przed rajdem odbyliśmy krótkie testy w Belgii. Muszę przyznać, że zapowiada się bardzo zacięty i trudny pojedynek: na starcie stanie aż piętnaście załóg JERC, a już po testach wiem, że asfalty są niezwykle zdradliwe. Przyczepność zmienia się dosłownie co zakręt, ciężko także przewidzieć pogodę. Swoistego smaczku dodaje fakt, że w stawce Juniorów pojawi się szóstka różnych samochodów klasy R2, czyli wszystkie homologowane w tej klasie. Dodam jeszcze, że sobotnie odcinki liczą łącznie prawie 200 kilometrów – więcej niż cały, trzydniowy rajd Mistrzostw Polski. Z Xavierem już nie możemy doczekać się startu – liczymy na doping!

Rajd rozpocznie czwartkowy (19 czerwca) odcinek testowy. Na piątek zaplanowano Ceremonię Startu oraz siedem odcinków wieczornych, z których ostatni wystartuje o 21:09. Sobota to aż trzynaście prób o łącznej długości prawie 200 kilometrów, które zakończą się w późnych godzinach wieczornych. Metę zaplanowano na 22:15. Więcej informacji znajdą Państwo na www.mszracing.pl oraz nawww.facebook.com/mszracing.

Partnerami zespołu MSZ Racing są: Wydawnictwo Media Service Zawada, Modesto-Polska, przedstawiciel profesjonalnych narzędzi USAG oraz firma Abaprim – fabryka reklamy.