Byśkiniewicz w pełnym sezonie Mistrzostw Polski z MSZ Racing

17991649_1438227429568257_5589148671298215523_o

Już dziś wieczorem Łukasz Byśkiniewicz stanie na starcie swojego kolejnego sezonu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Jego pierwszym sprawdzianem będzie czterdziesta piąta edycja Rajdu Świdnickiego KRAUSE. Popularny Byśki będzie wspierany przez zespół MSZ Racing, który przez cały sezon RSMP będzie przygotowywał dla niego Opla Adama R2.

Dla Łukasza Byśkiniewicza nowy sezon oznacza duże zmiany. Na fotelu pilota w samochodzie kierowcy TVN Turbo Rally Team zasiądzie doświadczony Tomasz Borko, który zastąpi na tym miejscu Macieja Wisławskiego. Borko ma za sobą intensywny sezon, w którym przejechał dwadzieścia rajdów, startując po drodze u naszych niemieckich sąsiadów oraz na domowym podwórku w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Śląska oraz w cyklu Szuter Cup.

Ostatnim startem Łukasza Byśkiniewicza był Rajd Barbórka, w którym razem z zespołem MSZ Racing zwyciężył w klasie pierwszej. Nadchodzący Rajd Świdnicki powinien być dla niego równie szczęśliwy, tym bardziej że będzie to jego piąty start w tej imprezie. Swój ostatni występ w tym rajdzie zakończył się dla niego drugim miejscem w klasie trzeciej oraz trzecim w klasie 2WD. W tym sezonie załoga Byśkiniewicz / Borko skupi się na rywalizacji w licznie obsadzonej klasie czwartej. W Rajdzie Świdnickim zgłosiło się do niej aż jedenastu zawodników, wśród których nie zabrakło zwycięzców tej imprezy.

Jakub Wysocki, MSZ Racing: Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko będą naszą drugą załogą, którą będziemy obsługiwać w tym sezonie na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Chłopaki skorzystają z naszego Opla Adama R2, którym Łukasz jeździł już w poprzednim sezonie, pokazując przy tym, jak szybko można przemieszczać się tym niepozornie wyglądającym autem. Oczywiście pierwszy rajd w sezonie stoi dla Łukasza pod znakiem zmiany pilota. Byśki jeździł z Maciejem Wisławskim od początku swojej rajdowej kariery, jednak Tomasz Borko to świetny pilot, z którym na pewno błyskawicznie złapie dobry kontakt. Przed nimi cały sezon RSMP i rywalizacja w klasie czwartej, w której walka jest zawsze bardzo zacięta. Wierzę w umiejętności Łukasza i Tomka, dlatego wiem, że pod koniec sezonu będziemy świętować wspólny sukces.

45. Rajd Świdnicki rozpocznie się w piątek, 21 kwietnia na rynku w Świdnicy. Sportowe zmagania będziemy mogli podziwiać jeszcze tego samego dnia podczas wieczornego Super OSu. Na sobotę organizatorzy przygotowali aż siedem odcinków specjalnych, wśród których nie zabrakło legendarnej próby Rościszów-Walim. Rajd rozstrzygnie się w niedziele na czterech ostatnich odcinkach specjalnych. Ceremonia mety zaplanowana została na godzinę 15:40.
Fot. Maciej Niechwiadowicz